• 0 532 503 74 78
 • info@ishekimim.com

TEMEL İŞ SAĞLIĞI KİTABI

Sipariş Bilgileri

 • Hesap no: TR43 0020 9000 0080 4485 0000 05 / Bilal Emir TRAK
 • Mail adresi: bordobilimy@gmail.com
 • Fiyat bilgisi: 75 TL / Kargo hariç
 • Kitap Tanıtım

  Ülkemizde İş Sağlığı kavramı tek başına ve bilim dalı olarak incelenmekten çok genellikle İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) tanımı ve disiplini içinde alt başlık olarak ele alınmaktadır.

  İş Sağlığı ve İşyeri hekimliğinde dengeler çok önemlidir. Olumlu ya da olumsuz anlamda dengelerde değişiklik olduğu zaman tüm sistem yeniden gözden geçirilmelidir. Çünkü iş sağlığı sistemi genelden işyeri özelliklerine ilmek ilmek işlenmesi gereken bir tıp bilimidir.

  Temel İş Sağlığı sade ve sadece bir iş sağlığı kitabı olmayı hedeflemektedir. İş sağlığının oluşumu ve temel ilkelerinden söz etmeye çalışılmıştır. Genel ilke olarak iş ve çevre sağlığının hayatın bir parçası olduğu üzerine inşa edilmiştir. Özellikle iş yaşamının tüm alanlarında, tüm ölçekli işyerlerinde her şey yeniden ‘çalışan sağlığı için’ olmalıdır bakış açısına sahiptir. Unutulmasın ki toplumda her birey mutlaka ya çalışandır ya olacaktır ya da olmuştur. Ya da çalışan annesi, babası, çocuğu, kardeşi veya hayat arkadaşıdır. Dolayısı ile iş sağlığı tüm toplumu ve içinde yaşayanları ilgilendirmektedir.

  İş sağlığı ve güvenliği konusunda tabi ki çok değerli hocalarımızın yazmış olduğu kapsamlı ve güzel kitaplar var. Ancak sahaya yönelik daha pratik bir el kitabının eksikliği de gerçek. Bu kitabı yazmama yıllarca severek yaptığım işyeri hekimliği ve sürdürmekte olduğum iş sağlığı doktora öğrenciliğimin sağladığı farkındalık ilham oldu.

  İşyeri hekimliği ne görüldüğü kadar kolay ne de zordur. Özellikle severseniz ve inanırsanız çok keyifli ve halk sağlığına faydalı bir tıp alanıdır. Sonuç olarak işimiz gücümüz insan...

  Saygılarımla

  Dr. Fahriye Yonca AYASBordo Bilim Yayınları

  170 Sayfa